Sklepy internetowe

Szczegóły realizacji

Dlaczego warto postawić na sprzedaż internetową?


Rynek e-commerce to gałąź handlu, która z roku na rok coraz bardziej dynamicznie się rozwija. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej sprzedawców i firm pragnie zaistnieć w Internecie. Jednakże, aby wyjście poza sprzedaż tradycyjną okazało się sukcesem potrzebne jest dobre, funkcjonalne i przede wszystkim sprawdzone narzędzie. Takim narzędziem będzie niewątpliwie sklep internetowy. Możliwość wyboru i konfiguracji różnego rodzaju ustawień czy funkcjonalności w przypadku platform do sprzedaży online jest niezliczona.

Wiemy to z własnego doświadczenia, gdyż w 2013 roku zaczęliśmy wdrażać sklep internetowy, który funkcjonował w ramach naszej firmy. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy poznać zarówno narzędzie jak i procesy związane z e-sprzedażą, aby w pełni świadomie proponować i wdrażać  funkcjonalne rozwiązania dla Klientów. Pozwala nam to nie tylko realizować rozwiązania e-commerce, ale też mieć pełną świadomość w jakim celu dana funkcjonalność jest wdrażana. Zdecydowanie ułatwia to zrozumienie klienta i dostosowanie działania sklepu do potrzeb dyktowanych przez daną branżę.

Technologie


Tworząc sklepy internetowe opieramy się na trzech głównych silnikach, które umożliwiają nam dostosowanie zarówno zakresu i funkcjonalności sklepu jak i poziomu cenowego do indywidualnych oczekiwań klienta oraz specyfiki prowadzonej przez niego działalności.


PrestaShop
Owl Image

Ze względu na balans pomiędzy dostępną liczbą funkcjonalności jak i wydajnością oraz czasem pracy jest to najczęściej wdrażane przez nas rozwiązanie. Jeden z najbardziej popularnych skryptów w Europie, posiadający tłumaczenie na 65 języków. PrestaShop do warstwy wizualnej korzysta z popularnego silnika szablonów Smarty i może obsługiwać wiele szablonów jednocześnie (multi-sklep). Do wyboru jest wiele motywów zarówno darmowych jak i płatnych. Dzięki temu klient ma pewność, że poza rozbudowaną funkcjonalnością jego sklep zyska również niebanalny wygląd.

WooCommerce
Owl Image

Stanowi wtyczkę do najbardziej popularnego systemu blogowego Wordpress i obecnie jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań biorąc pod uwagę liczbę pobrań wtyczki (6 mln pobrań). Posiada mnóstwo dodatkowych wtyczek uzupełniających funkcjonalność, które zarówno w wersji płatnej jak i darmowej znacząco poprawiają działanie aplikacji. Polecany w przypadku małego sklepu, w którym istotną kwestią będzie dostosowanie wizualne do potrzeb klienta. Dodatkowo jest on bezpośrednio powiązany z systemem blogowym, który idealnie koreluje ze sklepami, które chcą budować swoją markę w oparciu o artykuły specjalistyczne - branżowe, trendowo-modowe i rozrywkowe.


Realizacja

Realizacja projektów e-commerce odbywa się w trzech etapach i bezpośrednio nawiązuje do naszego motto:


1. Idea

Pierwszym krokiem podczas realizacji projektu jest zebranie maksymalnej ilości informacji od klienta. Zależy nam na dokładnym poznaniu potrzeb danej firmy w dziedzinie IT, określeniu jakie zadania będzie spełniać dana platforma, jakie są oczekiwania i pomysły klienta. Rozwiązania jakich problemów oczekuje po wdrożeniu systemu e-sprzedaży.

2. Projekt

Krok drugi to przełożenie pomysłów i oczekiwań na konkretne rozwiązania i funkcjonalności. Na tym etapie szczegółowo ustalamy jakie funkcje będzie posiadał e-sklep, jak będzie wyglądał (kolory, motywy itp.), jakie rozwiązania np. dotyczące kontaktu z klientem, prezentacji cen, opcji wysyłki towaru będą zastosowane w poszczególnych przypadkach.

3. Realizacja

Ostatni krok to przeniesienie pomysłów i projektów na realne technologie. Na tym etapie prac w oparciu o wypracowane rozwiązania i dokumentację tworzony jest sklep internetowy. Do projektu zostają przydzieleni opiekunowie: Project Manager - osoba odpowiedzialna za odbiór poszczególnych funkcjonalności i weryfikację ich z dokumentacją. W przypadkach, kiedy na etapie realizacji pojawiają się problemy czy też rozwiązania, których nie ujęto w projekcie, stara się wspólnie z Klientem ustalić najlepsze rozwiązanie opierając się o dotychczasowy projekt, jednocześnie w jak najmniejszym stopniu wpływając  na koszt wytworzenia oraz Scrum Master - osoba czuwająca nad przebiegiem pracy w zakresie jej prawidłowego wykonania oraz zachowania terminowości zleconych zespołowi programistów lub testerów zadań. Klient informowany jest o postępach prac.

Oddział Staszów:

Adres: ul. Krakowska 49/2
28-200 Staszów

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00], sb - [8:00-12:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960

Oddział Lublin:

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-020

Oddział Warszawa:

Adres: ul. Cypryjska 2a
02-761 Warszawa

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960