Aplikacje

Szczegóły usługi

Sprawdź co zyskujesz dla swojej firmy


Czy Twoja firma dynamicznie się rozwija i z miesiąca na miesiąc potrzebujesz coraz więcej danych do prawidłowego zarządzania? Czy raporty przygotowywane przez Twoich pracowników, których czas jest relatywnie kosztowny, przestają Ci już wystarczać? Czy błędy wynikające z nadmiaru nieuporządkowanych danych narażają Cię na coraz większe straty finansowe? Jeżeli odpowiedziałeś TAK na chociaż jedno z powyższych pytań, to warto zastanowić się nad wdrożeniem w Twojej firmie aplikacji lub całego systemu IT, który sprawi, że dane będą prawidłowe i dostępne zawsze on-time. Jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania skrojone na miarę i dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Aplikacje stanowią zaawansowany zespół rozwiązań programistycznych umożliwiający usprawnienie działania przedsiębiorstwa oraz wyeliminowanie problematycznych procesów. Dzięki aplikacjom łatwo można zautomatyzować powtarzające się procesy oraz usprawnić dostęp do danych jak również zarządzanie nimi. Dzięki temu raportowanie i analizowanie staje się prostsze i bardziej efektywne. Z kolei automatyzacja pozwala na oszczędność czasową, a co za tym idzie - również ekonomiczną. Jednakże najważniejszą cechą aplikacji, jest fakt że mogą być one dedykowane bezpośrednio dla danego biznesu, przedsiębiorstwa czy instytucji. Dzięki czemu będą odpowiadały na konkretne problemy i pomagały w realizacji konkretnych zadań.


Obecnie w naszej ofercie posiadamy dwa  typy aplikacji:

Sprawdź która wersja jest bardziej optymalna dla Twojej firmy


Aplikacje webowe

Aplikacje webowe to oprogramowanie, z którego najczęściej korzysta się za pomocą przeglądarki internetowej. Pod niekiedy skromną wizualną powłoką stanowią one wielotysięczne - liniowe kody źródłowe, dbające o prawidłowe wykonanie złożonych procesów logicznych, dających odbiorcy, wymaganą informację zwrotną. Często na etapie planowania aplikacji niezbędny okazuje się projekt lub stworzenie wstępnej, uproszczonej wersji, aby rozpatrzyć, przeanalizować i dodać do realizacji niezbędne funkcjonalności.

Technologie wykorzystywane w  aplikacjach webowych

Wychodząc naprzeciw trendom oraz wymaganiom klientów, dla których ważny jest czas realizacji i niezawodność systemu, zdecydowaliśmy się na wdrożenie i budowanie aplikacji w oparciu o framework. Framework, to inaczej platforma programistyczna, którą można porównać do szkieletu aplikacji, definiującego strukturę oraz ogólne mechanizmy jej działania. Dodatkowo dostarcza on zestaw komponentów i bibliotek ogólnego przeznaczenia do przyspieszenia programowania najbardziej powszechnych i powtarzających się podczas kodowania aplikacji funkcjonalności lub ich części. Stosowany przez nas framework to YII2 (http://www.yiiframework.com/), którego głównymi zaletami są: szybkość, bezpieczeństwo oraz profesjonalizm. W ostatnich miesiącach zaczęliśmy również kooperację z naszym Partnerem wykorzystującym framework Symfony Framework 2 przy aplikacjach typu e-commerce.

Do zalet aplikacji webowych należy:
 • łatwe rozwijanie aplikacji
 • dostępność z każdego miejsca z dostępem do internetu
 • możliwość dowolnego kreowania warstwy wizualnej
Do wad aplikacji webowych należą:
 • konieczność używania przeglądarki internetowej
 • podatność na ataki
 • niższa wydajność przy dużych systemach

Aplikacje desktopowe

Aplikacje desktopowe, przez lata ewoluowały z prostych aplikacji DOS-owych do artystycznie dopracowanych wizualnie, wielostanowiskowych systemów informatycznych. Mimo, że popularność aplikacji webowych wciąż rośnie to aplikacje desktopowe w dalszym ciągu plasują się na wysokiej pozycji w zakresie potrzeb Klientów firm typu "software house".

Technologie wykorzystywane w  aplikacjach desktopowych

Na przestrzeni wielu lat, nieodzownie, do realizacji zadań, związanych z tworzeniem aplikacji desktopowych, korzystamy z platformy .NET. Aplikacje tworzymy natomiast w języku C# w oparciu o Windows Forms. Zapewnia to szybkie utworzenie interface użytkownika oraz jego dokładne rozplanowanie. Dzięki temu, że język zorientowany jest obiektowo w oparciu o .NET wiele bibliotek oraz narzędzi dostarczanych jest właśnie przez wspomnianą bibliotekę, co przyspiesza proces tworzenia oprogramowania. Ostatnimi czasy wdrażamy swoich specjalistów w nowszą technologię tworzenia warstwy wizualnej tj. WPF.

Do zalet aplikacji desktopowych należy:
 • nie wymagają połączenia z internetem  i siecią zewnętrzną
 • ze względu na kompilację kodu, charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem przed cyberatakiem
 • ze względu na korzystanie z lokalnych zasobów - relatywnie szybsze działanie
Do wad aplikacji desktopowych należą:
 • utrudnione rozwijanie projektu bez wsparcia autora kodu
 • wyższa konsumpcja zasobów lokalnych komputera
 • ograniczenie dostępności do poziomu komputera lub sieci lokalnej

Realizacja projektu

Realizacja projektu aplikacji (zarówno webowych jak i desktopowych) odbywa się trzystopniowo i nawiązuje do naszego motto:


1. Idea

Pierwszym krokiem podczas realizacji projektu jest opracowanie szczegółowego opisu potrzeb Klienta, poprzez określenie celu - czyli idealnego rozwiązania jakiego oczekuje Klient oraz głównych zależności, technologii oraz funkcjonalności jakie są wymagane od powstającej aplikacji .

2. Projekt

Na tym etapie koncentrujemy się na analizie danych z etapu pierwszego, rozbiciu wszystkich uwarunkowań na czynniki pierwsze oraz określeniu docelowej technologii, realizowanych zadań oraz funkcjonalności. W przypadku bardziej skomplikowanych zależności lub funkcjonalności tworzony jest diagram rozpatrujący wszystkie możliwe przypadki. Dokumentacja opracowywana jest w ścisłej współpracy z Klientem.

3. Realizacja

Polega na tworzeniu oprogramowania, bazując o dokumentację utworzoną na etapie kroku drugiego. Na tym etapie projektowi zostają przydzieleni opiekunowie - Project Manager - osoba odpowiedzialna za odbiór poszczególnych funkcjonalności i weryfikację ich z dokumentacją. W przypadkach, kiedy na etapie realizacji pojawiają się problemy czy też rozwiązania, których nie ujęto w projekcie, stara się wspólnie z Klientem ustalić najlepsze rozwiązanie opierając się o dotychczasowy projekt, jednocześnie w jak najmniejszym stopniu wpływając  na koszt wytworzenia oraz Scrum Master - osoba czuwająca nad przebiegiem pracy w zakresie jej prawidłowego wykonania oraz zachowania terminowości zleconych zespołowi programistów lub testerów zadań. Realizacja aplikacji oparta jest o metodologię Agile - SCRUM. Na etapie realizacji Klient otrzymuje dostęp do panelu zarządzania, na którym może śledzić stan realizowanych zadań.


Wtyczka Akol

Integracja systemu Akol ze stroną Wordpress i sklepem internetowym.


Dobrze wiemy, że na dla osób prowadzących własny biznes największym wrogiem jest czas, którego zawsze jest za mało. Dlatego przygotowaliśmy narzędzie dzięki, któremu osoby działające w branży sprzedaży samochodów będą mogły zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Dzięki wtyczce integrującej serwis Akol z Twoją stroną wordpress i sklepem woocommerce raz na zawsze skończysz ze żmudnym dodawaniem produktów do sklepu. Cały monotonny proces załatwisz jednym kliknięciem.

Czym jest wtyczka Akol + WordPress + WooCommerce?


Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz bardziej palącym zagadnieniem, dlatego też warto zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających ze stron czy sklepów internetowych. Jednej z najbardziej niezawodnych i generujących niskie koszty metod ochrony danych w internecie jest stosowanie certyfikatów bezpieczeństwa SSL. SSL jest protokołem zabezpieczającym połączenia internetowe. Mówiąc krótko certyfikat SSL tworzy bezpieczny kanał do przesyłania danych takich jak np. hasła, nazwy użytkownika, numery kont bankowych itp. przez użytkownika.

Dzięki certyfikatowi niepowołane osoby nie mogą wykraść ani zmienić naszych danych co może skutkować utratą kontroli nad nimi. Zastosowanie certyfikatów SSL niesie ze sobą wiele korzyści zarówno związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, jak również tworzących wizerunek stabilnej, godnej zaufania marki. Dodatkowo certyfikaty SSL pozytywnie wpływają na pozycjonowanie strony.

Czym wyróżnia się nasza wtyczka?
 • pełna kompatybilność - kompatybilna z najnowszą wersją WordPress oraz WooCommerce
 • prosta selekcja danych - wybierz jakie frazy chcesz użyć na swojej stronie łatwo zaznaczając je w ustawieniach
 • szybkie wdrożenie - instalacja i konfiguracja nie powinna zająć więcej niż 10 minut
 • łatwiejsza sprzedaż - oszczędź mnóstwo czasu bez konieczności ręcznego dodawania produktów
 • wiele opcji konfiguracyjnych - większość funkcjonalności konfigurowalne w głównym panelu
Podstawowy zestaw opcji zawiera:
 • zaznaczanie potrzebnych atrybutów
 • wybór miejsca wyświetlania informacji
 • szybkie wdrożenie - instalacja i konfiguracja nie powinna zająć więcej niż 10 minut
 • wdrożenie wliczone w cenę modułu
 • support przez pierwszy miesiąc użytkowania
Oddział Staszów:

Adres: ul. Krakowska 49/2
28-200 Staszów

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00], sb - [8:00-12:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960

Oddział Lublin:

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-020

Oddział Warszawa:

Adres: ul. Cypryjska 2a
02-761 Warszawa

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960