Wspieramy inicjatywy lokalne w Staszowie
5 marca 2019 | Ogólne,Po pracy

Od początku istnienia Arkonsoftu staraliśmy się wspierać lokalne inicjatywy. Dlaczego? Po pierwsze jesteśmy przekonani, że tylko w ten sposób Staszów i region mogą się efektywnie rozwijać, po drugie – uwielbiamy działać i poznawać nowych ludzi!

 

Co robiliśmy?

Dotychczas nasza pomoc była spontaniczna – braliśmy udział w licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieraliśmy Dolinę Kacanki http://soltyswsi.pl/tag/dolina-kacanki/ – przygotowując dla stowarzyszenia grafiki urodzinowe, zbieraliśmy nakrętki dla chorych dzieciaków z regionu, zaangażowaliśmy się w Tolaria – wydarzenie ze świata gier RPG. Wspieramy również Staszowskie szkoły średnie, przyjmując uczniów na praktyki.

 

Czas na kolejny krok!

Ponieważ Arkonsoft wciąż się rozwija i powiększa zespół, który woli “wyjść na Staszów i coś zrobić” zamiast siedzieć po pracy na kanapie, zdecydowaliśmy się nawiązać bardziej ścisłą współpracę z Fundacją Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży.

Mieliśmy okazję poznać FARM-ę bliżej podczas współpracy w ramach projektu Działaj Lokalnie http://www.dzialaj.fundacjafarma.pl/ na terenie powiatu staszowskiego. Dla Działaj Lokalnie zajmowaliśmy się promocją i przygotowaniem grafik.

Jednak nasze zero-jedynkowe serca podbił kolejny projekt fundacji “Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Przestrzeń from Facebook i Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMA”. Dlatego też zdecydowaliśmy się zostać partnerem Fundacji.

 

Rozwój Kompetencji Cyfrowych w Staszowie

Program ma na celu przeszkolenie  młodych ludzi w zakresie kompetencji cyfrowych, tak pożądanych na obecnym rynku pracy. Szkolenia obejmują tematykę dotyczącą obecności w sieci, cyberbezpieczeństwa, marketingu społecznościowego oraz kreatywnego myślenia.

Wspieramy Fundację w realizacji tego projektu poprzez zakup tabletów potrzebnych na szkolenia, udostępnienie sali na szkolenia oraz promocję programu.

Więcej o programie możecie przeczytać na stronie Fundacji http://www.fundacjafarma.pl/aktualnosci/ruszamy-z-miedzynarodowym-projektem-szkoleniowym/

Komentarze


Oddział Staszów:

Adres: ul. Krakowska 49/2
28-200 Staszów

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00], sb - [8:00-12:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960

Oddział Lublin:

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-020

Oddział Warszawa:

Adres: ul. Cypryjska 2a
02-761 Warszawa

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960

Zadaj nam pytanie on-line