Staszów jako problematyczna przestrzeń biznesowa

Staszów jako kłopotliwa przestrzeń do prowadzenia biznesu
28 października 2015 | Main,Po pracy

Od ładnych kilku lat działamy na terenie Staszowa i okolic. Możemy powiedzieć na pewno, że Staszów jest dosyć problematycznym obszarem dla nowo powstałych firm. Teoretycznie miasto cały czas prężnie się rozwija, większość gałęzi przemysłu jest na zadowalającym poziomie, a ludzi którzy chcę inwestować pojawia się coraz więcej. Z pracą czy też z klientami na każdym poletku biznesowym powinno być rewelacyjnie, lecz okazuje się, że kolejka w urzędzie pracy jest całkiem spora, a wiele osób zaczyna szukać zarobku poza granicami naszego kraju.

Zacznijmy od tego, że Staszów dopiero od niedawna zaczął się prężnie rozwijać, więc nie możemy wymagać drapaczy chmur i wielopoziomowych parkingów. Możemy natomiast wymagać dobrej jakości produktów i usług od miejscowych firm. Przedsiębiorcy wiedzą, że jeżeli klient będzie niezadowolony, to nie poleci jego usług innym, a wręcz przeciwnie – nastawi potencjalnych nowych klientów wrogo. W przypadku miasta o takich rozmiarach – może to być opłakane w skutkach. Przedsiębiorca mając to na uwadze, prowadzi swoją działalność, jednak aby się rozwijać potrzeba mu pracowników. Z tym jest nieco gorzej, ponieważ Staszów nie oferuję dla profesjonalistów zbyt perspektywicznych karier. Zdrowy rozsądek u potencjalnych zatrudnionych wygrywa – i decydują się na przeprowadzkę do większego miasta.

Staszów posiada 3 szkoły średnie i wszystkie z nich mają naprawdę dobre wyniki. O sukcesach absolwentów naszych szkół często przeczytać w internecie bądź regionalnych gazetach, co sugerowałoby, że z taką kadrą potencjalnych pracowników nasze miasto spokojnie ruszy na przód. I tak właśnie jest – z jednym małym haczykiem – w dość małej skali. Młodzi ludzie najczęściej zostają tam, gdzie wyjechali na studia – prawdopodobnie nie widząc tylu możliwości jakie oferuje im większa aglomeracja. Jest też sporo osób, które w celach zarobkowych wyjeżdżają za granicę.  Na własnym przykładzie przekonaliśmy się, że o pracownika na wysokim poziomie w naszej okolicy jest dość trudno. Jeżeli już uda się taką osobę znaleźć – najczęściej dostrzegła prawdziwe walory i perspektywy związane ze Staszowem. Tu właśnie tli się płomyczek nadziei w tej sytuacji.

Prawdopodobnie trafiona kampania władz mająca na celu powstrzymanie wykształconych młodych ludzi przed opuszczaniem rodzinnych stron mogłaby pomóc naszemu regionowi.

 

Komentarze


Oddział Staszów:

Adres: ul. Krakowska 49/2
28-200 Staszów

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00], sb - [8:00-12:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960

Oddział Lublin:

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-020

Oddział Warszawa:

Adres: ul. Cypryjska 2a
02-761 Warszawa

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: info@arkonsoft.pl

Telefon: 883-773-960