Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – Arkonsoft
2 stycznia 2017 | Praca

Jeżeli szukasz szybkiej odpowiedzi, ale nie chcesz tracić czasu na pisanie zapytań, zachęcamy do skorzystania z poniższej listy najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów. Odpowiedzi są podzielone na sekcje związane z różnymi rodzajami usług:

 • Współpraca
 • Serwis komputerowy
 • Strony WWW
 • Sklepy internetowe
 • Aplikacje

Współpraca

 1. Czym się zajmujecie?
  Realizujemy zlecenia informatyczne zarówno dla osób indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Oprócz serwisu komputerowego, nasza działalność oparta jest głównie na programowaniu. Od niedawna prowadzimy także działania marketingowe dla naszych zaufanych partnerów
 2. Czy wystawiacie faktury VAT?
  Oczywiście.
 3. Jak można się z wami skontaktować?
  W dowolny sposób, zaczynając od e-maila: [email protected], przez nr tel. 883-773-960, aż po nasz profil na Facebook’u, Twitterze czy też wizytę w biurze (ul. Krakowska 49/2, Staszów).
 4. Gdzie znajdę cennik waszych usług?
  Wszystkie dostępne cenniki znajdują się na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie ma takowego dla którejś z usług, znaczy to, że wycena jest realizowana indywidualnie, w zależności od wymagań klienta (np. aplikacja webowa).
 5. W jaki sposób mogę zapłacić za realizację zlecenia?
  Przyjmujemy przelewy na konto oraz płatność gotówką.
 6. Czy mogę liczyć na rabat, jeżeli zamawiam u was więcej niż jedną rzecz? (np. strona WWW + e-sklep)
  Oczywiście, rabaty wynoszą od 10-30%.

 

Serwis komputerowy

 1. Jak mogę zapłacić za usługę?
  Dajemy możliwość płatności gotówką lub przelewem (w przypadku firm).
 2. Czym się dokładnie zajmujecie?
  Zajmujemy się serwisowaniem komputerów stacjonarnych, laptopów, instalacją oraz konfiguracją oprogramowania, a także czyszczeniem i odwirusowywaniem komputerów.
 3. Ile zwykle trwa naprawa komputera?
  Czas naprawy jest silnie powiązany z rodzajem usterki, ale średnio sprzęt wraca do właściciela po około 1-3 dni.
 4. Czy mogę u Was zakupić zestaw komputerowy?
  Niestety nie – nie prowadzimy sprzedaży ani zestawów komputerowych, ani komponentów do nich. Jednakże oferujemy szeroką pomoc w wyborze i skompletowaniu sprzętu.
 5. Mój komputer bardzo wolno chodzi, zajmujecie się tego typu sprawami?
  Oczywiście! Zwykle “przyśpieszony” komputer wraca do właściciela następnego dnia.
 6. Mój komputer nie uruchamia się, jaka może być tego przyczyna?
  Niestety przyczyn może być bardzo wiele, najczęściej uszkodzeniu ulega dysk twardy, zasilacz lub płyta główna. Niezależnie od powodu usterki, zdiagnozujemy problem i postaramy się oddać Ci sprawny sprzęt jak najszybciej.
 7. Chcę odzyskać dane z mojego urządzenia, zajmujecie się też tego typu sprawami?
  Spotykamy się czasami z takimi prośbami od klientów i najczęściej udaje nam się utracone dane odzyskać, jednakże wyraźnie zaznaczamy, że nie specjalizujemy się w tego typu zadaniach i nie dajemy gwarancji, że uda nam się przywrócić pliki.
 8. Nagle na moim komputerze znikło połączenie internetowe, a na każdym innym urządzeniu połączenie jest – jaki może być tego powód?
  Najprawdopodobniej awarii uległa karta sieciowa lub komputer został zainfekowany przez wirusy – w oby przypadkach zachęcamy do oddania komputera w nasze ręce.
 9. Dręczą mnie reklamy w przeglądarce, wielokrotnie otwierają się nowe karty z odnośnikami do stron związanych z hazardem itp. –  co robić?
  Prawdopodobnie, Twój komputer został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie, które trzeba oczywiście natychmiast usunąć.
 10. Prawdopodobnie w moim komputerze uległ awarii jeden z podzespołów – czy muszę zamówić tę część osobiście, czy jest możliwość, abyście zajęli się tym za mnie?
  Jako, że nie prowadzimy sprzedaży części, zamawiamy je w taki sam sposób, jak zrobiłbyś to sam. Jeżeli chcesz samodzielnie wybrać podzespół, nie ma problemu, abyś sam dostarczył nam sprzęt do wymiany. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby zamówić część samodzielnie, chętnie Cię wyręczymy.

Strony WWW

 1. Ile kosztuje strona-wizytówka dla firmy?
  Koszt strony w wersji podstawowej to ok. 700zł netto. Oczywiście, cena ta może ulec zmianie pod wpływem dodatkowych wymagań klienta. Staramy się zawsze wyceniać strony indywidualnie, dlatego też kwoty w cenniku prosimy traktować „orientacyjnie”. Cennik stron internetowych znajduje się tutaj.
 2. Ile kosztuje stworzenie bloga?
  Koszty stworzenia platformy do samodzielnego zarządzania treścią (CMS) zaczynają się od 1000zł netto. Na cenę mogą wpłynąć dodatkowe funkcjonalności wynikające z założeń klienta.
 3. Co muszę wiedzieć o tworzeniu stron WWW?
  Absolutnie nic, zajmiemy się wszystkimi technicznymi kwestiami, które mogłyby sprawić Ci trudność. Przecież za to nam płacisz 🙂
 4. Co z mojej strony potrzebne jest do stworzenia witryny?
  Od klientów wymagamy jedynie pomysłów na to, co na swojej stronie chcą umieścić. Wszystkim innym zajmujemy się my.
 5. Czy muszę dostarczać materiały osobiście?
  Oczywiście, że nie. Materiały można podesłać drogą elektroniczną, jednakże jeżeli chcesz, możesz je dostarczyć do naszego biura.
 6. Co mam zrobić, jeżeli nie jestem w stanie przygotować tekstów na stronę samodzielnie?
  Nie musisz tego robić. Wystarczy, że dostarczysz nam wystarczająco informacji o Twojej działalności, abyśmy sami byli w stanie opisać ją jak najtrafniejszymi słowami. Możesz także zaufać copy-writerom, czyli osobom, które teksty na stronę internetową opracowują samodzielnie od A do Z.
 7. Skąd mogę wziąć fotografie i grafiki na moją stronę?
  Jest wiele darmowych źródeł, z których czerpiemy w czasie realizacji stron. Jeżeli nie jesteś w stanie dostarczyć nam swoich materiałów, postaramy się znaleźć coś ciekawego w darmowych źródłach. Współpracujemy także z lokalnymi fotografami, których wynajęcie możemy wliczyć już na etapie planowania strony.
 8. Czy moja strona internetowa będzie się dobrze wyświetlać na wszystkich urządzeniach?
  Oczywiście, obecnie jest to standard w tworzeniu stron WWW.
 9. Czy moja strona internetowa będzie działać na każdym komputerze i na każdej przeglądarce?
  Tak, o ile nie korzystasz z bardzo przestarzałego oprogramowania (np. Windows 98). Zlecenia realizujemy zgodnie z obecnie panującymi standardami.
 10. Czy są dodatkowe opłaty związane z posiadaniem strony WWW?
  Płacisz jednorazowo za stworzenie swojej strony, a następnie co roku za utrzymanie jej na naszym serwerze. Jeżeli nie chcesz opłacać rocznego abonamentu, możesz we własnym zakresie przenieść stronę na swój prywatny hosting – nie pobieramy za to absolutnie żadnych pieniędzy.
 11. Ile wynosi opłata za hosting i domenę dla strony?
  W pierwszym roku nie kosztuje Cię to ani złotówki (koszt jest wliczony w cenę stworzenia strony). W następnych latach zależnie od typu domeny i hostingu, opłaty zaczynają się od 150 zł.
 12. Co jeżeli nie podoba mi się przedstawiona wersja strony?
  W takim wypadku, działając w oparciu o Twoje sugestie, wprowadzamy poprawki do momentu, aż wszystko będzie po Twojej myśli.
 13. Co jeżeli sfinalizowaliśmy transakcję, ale znalazłem/am błąd na stronie?
  Przez 7 dni od zakończenia prac nad stroną możesz wysyłać nam rzeczy do zmiany, które poprawimy za darmo.
 14. Czy zajmujecie się poprawkami na strona internetowych lub odwirusowywaniem stron?
  Oczywiście.
 15. Czy zajmujecie się także tworzeniem materiałów reklamowych? (np. plakatów, ulotek, banerów itp.)
  Niestety nie zajmujemy się tego typu pracami. Realizujemy proste grafiki na wymogi stron WWW, ale nie zajmujemy się projektami dla drukarni.
 16. Czy mogę liczyć na waszą pomoc podczas reklamy w internecie?
  Chętnie pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w świecie marketingu internetowego.

Sklep internetowy

 1. W jakim czasie można uruchomić sklep internetowy?
  Czas wdrożenia sklepu trwa około 20 dni roboczych, z czego pierwsze 2 tygodnie są poświęcone na prace nad szablonem i konfiguracją sklepu, a pozostałe 2 na testowaniu i szczegółowej konfiguracji.
 2. Czy od sprzedaży w moim sklepie pobierana jest prowizja?
  Absolutnie nie. Koszt stworzenia e-sklepu to jedynie cena za naszą pracę nad stworzeniem platformy.
 1. Czy są dodatkowe opłaty związane z posiadaniem sklepu internetowego?
  Istnieją dodatkowe koszty, nie związane bezpośrednio z samą zawartością serwisu. Pierwszym jest domena, która pozwala na dotarcie do twojego sklepu poprzez adres internetowy np. www.mojadomena.pl . Drugim kosztem jest opłata za miejsce na serwerze. Koszt całkowity przy małym sklepie internetowym (do 1000 produktów) to ok. 150 zł/rok.
 1. Czy poradzę sobie z obsługą sklepu internetowego?
  Platformy sklepowe oparte na silniku Prestashop lub WooCommerce cieszą się ogromną popularnością. Przekłada się to na dużą liczbę bezpłatnych wtyczek i poradników oraz wsparcie ze strony społeczności.
 1. Jak wygląda proces tworzenia wyglądu sklepu?
  Klient ma możliwość dowolnego (w ramach możliwości technologicznych ) kształtowania wyglądu swojego sklepu. Wykonywany szablon jest budowany z zachowaniem jego responsywności, czyli prawidłowym wyświetlaniem zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych. Następnie konfigurowane są wszelkie techniczne aspekty platformy, a na końcu wprowadzane są produkty oraz ostatnie poprawki.
 1. Czy mój sklep będzie widoczny w wyszukiwarkach np. Google, Bing?
  Oczywiście – platformy, na bazie których tworzymy sklepy dla klientów zawierają mechanizmy przyjazne wyszukiwarkom (tzw. SEO Friendly).
 1. Prowadzę sprzedaż na Allegro – czy można połączyć to ze sprzedażą w sklepie?
  Jak najbardziej – w ramach wdrożenia sklepu jednym z najczęściej wybieranych modułów jest moduł integrujący właśnie z Allegro.
 1. Czy sklep może obsługiwać kilka wersji językowych ?
  Tak.
 1. Czy produkty w moim sklepie mogę kupować zagraniczni klienci?
  Oczywiście.

Aplikacje

 1. Co potrzebujecie przed przystąpieniem do realizacji?
  Aby aplikacja mogła być stworzona szybko, sprawnie, a co najważniejsze – profesjonalnie musimy posiadać wstępny projekt. Bez niego, proces tworzenia będzie dużo dłuższy, co wpływa także na koszt takiego programy.
 2. Mam pomysł na bardzo rozbudowany portal internetowy. Czy jesteście w stanie go stworzyć?
  Oczywiście.
 3. Potrzebuję aplikacji na komputer. Czy jesteście w stanie ją stworzyć.
  Tak. Aplikacje desktopowe tworzymy w oparciu o  C# .NET.
 4. Potrzebuję aplikacji na telefon. Czy jesteście w stanie ją stworzyć.
  Nie. Na ten moment nie zajmujemy się tworzeniem aplikacji mobilnych.
 5. Czy będę musiał płacić za roczne odnowienie licencji?
  Nie. Przy bardziej rozbudowanych aplikacjach proponujemy umowę serwisową, ale nie jest ona obligatoryjna.
 6. Czy będę ponosił dodatkowe koszty, jeżeli aplikacja nie będzie działała prawidłowo?
  Jeżeli aplikacja nie będzie działała prawidłowo w  odniesieniu do warunków jakie ustalono w umowie na jej utworzenie,  błędy zostaną naprawione bez dodatkowych kosztów ze strony Klienta.
 7. Dlaczego mam zamawiać nową aplikację, jeżeli na rynku jest dużo tańszych podobnych aplikacji?
  Tworzenie aplikacji to proces długotrwały i kosztowny. Zalecamy go jedynie tam, gdzie albo nie ma opracowanych rozwiązań, albo wykorzystywanie tych obecnie dostępnych jest czasochłonne i mocno nadmiarowe. Jeżeli jednak potrzebujesz aplikacji dedykowanej dokładnie dla Twojej Firmy – chętnie zajmiemy się jej realizacją.

Jeżeli masz jeszcze jakieś inne pytanie – śmiało pisz w komentarzu!

 

Komentarze


Oddział Staszów:

Adres: ul. Krakowska 49/2
28-200 Staszów

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00], sb - [8:00-12:00]

E-mail: [email protected]

Telefon: 883-773-960

Oddział Warszawa:

Adres: ul. Chorągwi Pancernej 82A
02-951 Warszawa

Godziny otwarcia:
pon-pt - [9:00-17:00]

E-mail: [email protected]

Telefon: 883-773-960

Zadaj nam pytanie on-line